Jak připojit PlayStation 4 Pro k Bluetooth reproduktoru

Návod, jak připojit PS4 Pro k bezdrátovému Bluetooth reproduktoru

Playstation je kompatibilní jen s hrstkou bezdrátových reproduktpů od Sony a pokud nejste právě šťastlivec, tak kromě vyvedení zvuku spolu s obrazem přes HDMI nebo optický audio výstupem, nemáte jinou možnost jak bezdrátově zvuk přenést jinam.

Moje situace byla následující. Doma nemáme televizi a ani mít necheme. Proto jsem společně s PS4 pořídil projektor, který jsem uchytil ke stropu. PS4 a projektor propojil HDMI kabelem a tím tedy zvuk dostal do projektoru. Ten sice má vestavěný reproduktor, ale zvuj je dobrý tak pro firemní prezentace. Řešil jsem tedy, jak dostanu zvuk do mého BT reproduktoru BOSE. Řešením by bylo vytáhnout zvuk kabelem přes 3,5mm jack. Ale nechtělo se mi na další stranu obýváku tahat daší kabel. Tak jsem pátral a naše perfektní řešení.

K projektoru jsem připojil TaoTronic bluetooth transmitter a receiver a získal tak možnost vysílat zvuk z audio výstupu přes BT do reproduktoru. Sprárování těchto dvou zařízení bylo velmi jednoduché. Obě strany zapnete do párovacího režimu a oni se spojí. Byla tu ještě varianta připojit transmitter přímo k PS4 Pro, protže transmitter má i optický vstup zvuku, ale takhle jsem získal tu možnost, že cokoli hraje do projektoru se přenáší do Bose reproduktoru. Nemusím tak na dalších zařízeních jako Mackbook nebo iPad řešit připojených přes HDMI přesměrování zvuku na BT extra.

Navíc mi TaoTronic bluetooth transmitter a receiver, přišel hodně univerzální řešení, jelikož dokáže zvuk přes BT nejen vysílat až do dvou zařízení současně, ale v případě přepnutí i přijímat. Můžete ho tak připojit k reproduktorům, které nemají BT a můžete na ně hrát např. z telefonu. Napájení je řešeno z vestavěné baterie nebo pomocí přiloženého USB kabelu. V mém případě ho napájím přímo z projektoru, který má USB s 5V napájením.

Seznam techniky:
PlayStation Pro 1TB
Projektor Optima nebo jakýkoli jiný projektor
Bose reproduktor nebo jakýkoli jiný BT repro
TaoTronic bluetooth transmitter a receiver
HDMI kabel
držák do zdi na projektor