Bezpečnostní kamerové systémy

Potřebujete kvalitně zabezpečit objekt pomocí kamerového systému?

Kamer a kamerových systémů dnes je na trhu celá řada. S cenami začínají už na pár stokorunách. Pokud má ale kamerový systém plnit svůj účel, tedy zabezpečit a ochránit majetek, je potřeba vyhnout se nejlevnějším variantám. Z praxe několika desítek zakázek v prostředí domácností, restaurací, kanceláří, obchodů, výrobních hal, aj., vhodně zvolím kamerový systém na míru právě vám.

Na starost si vezmu kompletní zajištění. Tedy návrh, instalaci, nastavení i následnou správu. Nesmíme zapomenou ani na povinnost vzhledem k úřadu pro kontrolu osobních údajů, kde musí být každý kamerový systém se záznamem veřejně označen.

realizace od A do Z

1. Návrh systému

Návrh kamerového systému na míru prostředí a také potřebám zadavatele. Podrobná cenová nabídka. Konzultace ohledně možných řešení a variant provedení.

2. Instalace / realizace

Montáž a instalace kamerového systému u zákazníka (drobné zednické práce, natažení kabeláže, zajištění napájení) s následným oživením celého systému.

3. Testování funkčnosti

Podstatnou součástí celé práce je testovací část. Jestli se na místě systém chová dle požadavků. Doladění systému dle prostředí finálního umístění.

4. Zaškolení obsluhy

Zaškolení provozovatele a personálu ohledně užívání, manipulace a fungování kamerového systému. Vytvoření jednotlivých uživatelských účtů, abyste efektivně mohli využívat bezpečnostní systém na 100%.

5. Vzdálený dohled

Nastavení vzdáleného přístupu přes PC, mobilní telefon nebo tablet k instalovanému kamerovému systému. Možnost sledování záznamů i aktuálního obrazu v místa instalace nebo celého světa. 

6. Správa systému

Údržba a správa systému jednou za čas neuškodí a o tu se také postarám. Aby kamery fungovaly jak mají, nahrávací zařízení zaznamenávalo obraz a mohli jste se na celou sestavu plně spolehnout.

Co je potřeba pro realizaci takového kamerového systému?

IP / analogová kamera

Umístění: Kamery můžeme rozdělit do základních kategorií podle jejich umístění nebo účelu použití. Venkovní kamery jsou voděodolné mnohdy i s antivandal provedení. Vnitřní kamery jsou menší a dělají se ve wifi provedení. Závisí tedy na tom, jaký prostor chcete monitorovat a v jakém jsou použity.

Záběr: Další důležitou volbou u kamery je její optika, nebili jaký úhel záběru je schopna zabrat. Kamery můžeme volit s čočkou od 2,8mm (cca 102°) do 12mm (cca 23°). Pro kvalitu obrazu je pak také podstatné rozlišení kamery. Jednoduše se můžete orientovat podle Megapixelů (znáte např. od fotoaparátů). Pro kvalitní obraz nikdy nevolíme kamery s nižším rozlišením než 2MPx.

Ostatní: Další variantou mohou být kamery s optickým zoomem, PTZ otočné kamery, kamery 360° pozorovacím úhlem, termokamery nebo kamery zaznamenávající SPZ vozidel. Možností volby kamery pro konkrétní využití je mnoho.

Nahrávací zař. – NVR /  DVR

Využití: Nahrávací zařízení s přidaným diskem slouží jako úložiště pro záznam video záběrů z kamer. Celý systém se skrze toto zařízení dá ovládat. Po připojení monitoru můžete sledovat živé náhledy jednotlivých kamer nebo přehrávat uložené záběry. Některé modely také mojí v sobě přímo zabudovaný switch, přes který díky PoE dokáží kamery přímo napájet. Odpadá tak vymýšlení složitého napájení v místě kamery (nejedná-li se o wifi kamery).

Záznam: Lze nastavit na jednotlivé kamery různě. Na výběr máme buď nepřetržitý záznam, záznam na základě pohybu (změn v obraze). Dále také podle předem nastavého časového plánu nebo kombinaci všeho.

Ostatní: NVR/DVR je takový centrální mozek celého systému. Dá se bez něj obejít, jelikož některé kamery samostatně umožňují záznam na paměťové karty, ale přicházíte tak o komfort centrální správy, náhledů a vzdáleného sledování několika kamer najednou. Pro záznam se využívá speciální HDD pro nepřetržitý záznam videa.

Software

Přístup k aktuálnímu obrazu nebo záznamu můžete mít díky sw IVMS a to jak na PC, notebooku, telefonu nebo tabletu. Dostupné jsou verze jak pro Windows, iOS, Android.

Napájení + záloha

Kamery můžeme napájet několika způsoby. Klasicky ze zásuvky za pomocí napájecího adaptéru nebo po síťovém LAN kabelu. Při první variantě potřebujete mít v blízkosti kamery zásuvku. Při druhé variantě buď NVR s napájením nebo PoE switch. Lepší variantou je napájení po LAN kabelu doplněna u UPS, tak aby záznam videa běžel i při výpadku proudu.

Kde jsem již instalace prováděl – reference

Z bezpečnostních důvodů a efektivní účinnosti zabezpečení kamerovým systémem, nemohu uvádět detaily jednotlivých informací. Zmíním tak pouze místa a instalace obecně. Při osobním setkání se můžeme bavit lehce konkrétněji s odkazem na ověřitelná doporučení. Za dobu několikaleté praxe mohu počítat spokojené zákazníky na desítky.

Restaurace / hospody

Početně zastoupenou skupinou instalací kamerového systému jsou jistě restaurace a hospody. Jde o ochranu provozovatele a zákazníka.

Firmy a obchody

Ochrana firemního vlastnictví a majetku nebo ochrana prodávaného zboží před krádežemi a jinými možnými delikty.

rodinné domy

Střežení a ochrana soukromého majetku uvnitř nebo v okolí domů. Často kombinované s zabezpečení alarmem.

bytové domy a SVJ

Střežení a ochrana společného majetku uvnitř domů, garážích a v okolí domů.

výrobní podniky

Monitorování výrobního procesu a pohybu osob v areálech nebo firemních prostorech.

Zajímá vás víc?

Neváhejte kdykoli napsat nebo zavolat.

Kontakty

Dáte na doporučení?

Můžete si prohlédnout reference mých současných zákazníků.

reference